Gydyti danties šaknų kanalus (šis gydymas vadinamas endodontija) būtina, kai dantyje susidariusi ertmė yra tokia didelė, kad pasiekia nervą (vadinamą pulpa) ir sukelia nervo uždegimą. Nervo uždegimas galimas ir traumos atveju.
Tai procedūra, kai iš danties pašalinamas nervas (pulpa), o jo buveinė paplatinama ir užpildoma specialia medžiaga.
Iš uždegiminės pulpos infekcija gali išplisti į aplinkinius audinius. Ilgainiui tai gali sukelti aplinkinių audinių uždegimą (pūlinį).
Ne, 70 proc. danties nervo uždegimų yra lėtiniai bei asimptominiai. Nesvarbu, ar uždegimas pradinės stadijos, ar gerokai pažengęs – pacientas gali neturėti jokių nusiskundimų.
Ne. Nuskausminimui naudojamas vietinis anestetikas, pojūčiai tokie pat, kaip ir atliekant įprastą danties gydymą.
Gydymo tikslas – pašalinti infekciją iš šaknies kanalo. Išvalytas kanalas užplombuojamas specialiu užpildu.
Danties šaknų kanalų gydymas reikalauja įgūdžių ir laiko. Daugeliu atvejų tenka apsilankyti pas dantų gydytoją du kartus.
Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių. Odontologas pateiks preliminarią gydymo sąmatą prieš procedūrą – konsultacijos metu. Tačiau tai yra gana brangus gydymas.
Anksčiau atlikus danties šaknų kanalų gydymą, dantis dažnai patamsėdavo. Naudojant šiuolaikinius gydymo metodus tai nutinka retai. Jei įvyksta kokių nors spalvos pokyčių, yra būdų atkurti natūralią danties išvaizdą.
Šiais laikais danties šaknų kanalų gydymas būna sėkmingas, tik pavieniais atvejais gali prireikti pakartotinio gydymo. Tačiau visgi kasdieninėje praktikoje tenka gydyti daug nuo senų laikų nekokybiškai sugydytų kanalų. Toks gydymas jau vadinamas pergydymu. Jis yra daug sudėtingesnis.
Dantį, reikalaujantį endodontinio gydymo, galima pašalinti, bet tai nebūtų teisingas sprendimas.
Taip. Tačiau neretai dantis būna netekęs per daug kietųjų audinių, kad jį būtų galima plombuoti, todėl siekiant išgauti kuo didesnį atsparumą kramtymo jėgoms, tenka uždėti vainikėlį.
Geriausia kai danties šaknų kanalų gydymą atlieka gydytojas endodontologas, naudodamas moderniausią odontologijos techniką, reikalingą dantų gydymui – mikroskopą, apex-lokatorių, skaitmeninį rentgeną, specialius endodontinius skalerius, medžiagų kaitintojus ir t. t.
Gydyto danties priežiūra įprastinė – kaip bet kurio kito danties.
Jūsų dantų draugas „Amicus Dentis“