M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
Amicus Dentis | Kaukinė nejautra

Kaukinė nejautra

Kas yra kaukinė nejautra?

Kaukinė nejautra dažniausiai naudojama vaikams per dantukų rovimo arba liežuvio pasaitėlio plastikos procedūras. Jos trukmė iki 10–15 min. Po to vaikai greitai atsibunda ir gali vykti į namus. Tam, kad užmigtų, vaikai turi pakvėpuoti per kaukę kvėpuojamųjų anestetikų („pripūsti balioną“) 6–8 kartus. Kateteris į veną nevedamas. Procedūros pradžioje, iki vaikui užmiegant, vienas iš tėvų būna šalia vaiko. Vaikui užmigus, tėvų paprašome palaukti laukiamajame. Vaikui atsibundant po procedūros, tėvai vėl pakviečiami.

Ką reikia žinoti prieš kaukinę nejautrą?

Negalima valgyti 6 val. ir gerti 2 val. prieš procedūrą. Jei pacientas vartoja vaistus, apie tai reikia pasakyti gydytojui, atliekančiam nejautrą. Reikia dėvėti patogius rūbus. Jei pacientas susirgo peršalimu, suskaudo gerklę, kosti, karščiuoja, skauda pilvą ar susirgo kita ūmia liga, prašome paskambinti į registratūrą tel. 8 644 77447 ir apie tai pranešti. Rekomenduojame dantų tą dieną prieš procedūrą nevalyti, kad skalaujant netyčia nebūtų nuryta vandens.

Ką reikia žinoti po kaukinės nejautros?

Nubudęs po kaukinės nejautros, vaikas gali būti sutrikęs ir neilgai verkti. Kai kada (ypač po danties pašalinimo) gali būti juntamas kraujo skonis, kuris gali nepatikti vaikui. Jei buvo naudojami vietiniai nuskausminamieji, vaikui gali nepatikti aptirpimas burnoje. Taip pat vaikas gali jausti skausmą. Tokiu atveju papildomai duodama nuskausminamųjų. Visa tai gali paveikti vaiko nuotaiką, jis gali būti irzlus, nepatenkintas. Vaikas kurį laiką gali būti apsvaigęs, mieguistas. Kartais gali pykinti / vemti, ypač jei nuryjama kraujo. Po procedūros galima gerti. Gerti geriau dažniau, bet po truputį, stebint ar nepykina. Valgyti galima maždaug po vienos dviejų valandų, praėjus nejautros poveikiui. Valgyti geriau minkštą, lengvai virškinamą maistą – košę, jogurtą, bananus. Vartokite gydytojo paskirtus vaistus. Jei vaikui skauda, vartokite ibuprofeno arba paracetamolio suspensiją. Jei turite neįprastų problemų, nedelsdami skambinkite į klinikos registratūrą tel. 8 644 77447. Ne darbo metu kreipkitės į budinčią gydymo įstaigą. Negalima leisti vaikui važinėtis dviračiu, laipioti, bėgioti 24 val. po nejautros. Tą dieną neveskite vaiko į darželį ar mokyklą. Tegu jis pailsi namuose. Vaikas neatsimins procedūros, todėl pasakokite jam tik teigiamus dalykus ir neminėkite jeigu kas nors buvo ne taip (verkė, skaudėjo ir pan.).

Kam gali būti taikoma kaukinė nejautra?

Vaikams, kurie bijo eiti pas odontologą, netoleruoja gydymo, būna nesukalbami gydymo metu.

Kam negali būti taikoma kaukinė nejautra?

Turintiems jautrumą (alergiją) benzodiazepinams, sergantiems tam tikromis centrinės nervų sistemos ligomis. Sergantiems ūmia infekcija (sloga), karščiuojantiems.

Kokie kaukinės nejautros trūkumai?

Pagrindiniai trūkumai yra du: ribotas laikas (10–15 min.) ir neapsaugoti kvėpavimo takai.

Ar kaukinė nejautra yra saugi procedūra?

Yra saugi, jei paisoma vaiko amžiaus ir svorio ypatumų, tačiau rizikos visuomet yra. Kai nejautrą atlieka patyręs gydytojas licenciją turinčioje įstaigoje, nejautros rizika yra minimali, o atsiradusios problemos tuoj pat gali būti profesionaliai išspręstos.

Jūsų dantų draugas „Amicus Dentis“