M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
M. K. Čiurlionio g. 19 Vilnius +370 644 77447
Amicus Dentis | Saldumynai šeštadieniais

Saldumynai šeštadieniais

Dauguma žmonių žino, kad „valgyti daug saldainių – nesveika“. Tačiau dažnai nesusimąstome, ką reiškia daug. Ar tai yra 1 kg saldainių per vieną dieną, o gal tai po 1 saldainį kiekvieną dieną? Abiem atvejais tai yra daug.

Kalbant apie saldumynus, būtina suprasti, kaip jie sukelia dantų ligas. Pagrindinė problema – dažnas ir ilgas cukrų (įvairių angliavandenių, pvz., gliukozės, sacharozės) buvimas dantų apnašose. Todėl reikia mažinti ne tik suvartojamų saldumynų kiekį, bet ir dažnį.

Atsižvelgiant į gerą skandinavų tradiciją, rekomenduojama šeimoje taikyti saldainių dienos taisyklę – šeimos sutarimu pasirenkama viena savaitės diena (pvz., šeštadienis), ir tik šią dieną leidžiama valgyti saldumynus. Žinoma, po to reikia išsivalyti dantis. Šios taisyklės esmė – visomis kitomis savaitės dienomis saldumynų nevalgyti. Saldumynams priskiriami ne tik saldainiai, čiulpinukai, šokoladai, tortai ir bandelės, bet ir saldūs džiovinti vaisiai, uogienės, sausainiai, sirupai, ledai ir kiti produktai.

Daugiau informacijos rasite odontologų parengtame informaciniame leidinyje „Apie cukraus žalą“. Popierinės knygelės teiraukitės mūsų odontologijos klinikoje.

Saldumynai šeštadieniais

Jūsų dantų draugas „Amicus Dentis“