Implantai – geriausias sprendimas

Implantai – tai naujas žingsnis pirmyn odontologijos istorijoje. Jei netekote vieno ar kelių dantų ir dėl to nuolat jaučiate diskomfortą, o paslankios plokštelės vargina – implantai yra puikus sprendimas.

Implantai – kas tai?

Dantų implantas – tai titaninis varžtas, kuris atsargiai ir labai kruopščiai įsriegiamas į kaulą ir tarnauja kaip atrama vienam ar keletui dantų. XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje mokslininkai pastebėjo, kad titanas (metalas) turi savybę stipriai susijungti su kauliniu audiniu. Šis procesas, kuriam vykstant, kaulas sukimba ir suauga su titaniniu implanto paviršiumi, buvo pavadintas osteointegracija. Po ilgalaikių ir detalių studijų dantų implantai (titaniniai cilindrai, įsriegti į kaulą – tai labai panašu į paprastą varžtelį, įsriegtą į medį) buvo labai ištobulinti. Be to, implantai taip pat naudojami siekiant užtikrinti plokštelių tvirtumą ir stabilumą burnos ertmėje. Taigi implantai – tai optimaliausias sprendimas netekus vieno ar kelių dantų. Jie atrodo kaip natūralūs dantys, yra estetiški ir puikiai atlieka kramtymo funkciją.

Kodėl turėtumėte rinktis gydymą implantais?

Jei netekote vieno ar kelių dantų, puikiai suprantate, kaip tai nemalonu. Netekę dantų, daugelis pacientų nustoja šypsotis, jiems sunku kramtyti maistą. Odontologas tokiais atvejais gali pasiūlyti tiltinius neišimamuosius protezus, pilnas ir dalines plokšteles, tačiau šie variantai turi nemažai trūkumų. Siekiant atkurti prarastus dantis tiltiniais protezais, reikia specialiai paruošti (šlifuoti) gretimus dantis. Dalinės ir pilnos plokštelės kartais būna nestabilios, apsunkina kalbą, sukelia skausmus. Kita problema, atsirandanti su laiku netekus dantų – tai žandikaulio kaulo tirpimas. Kai metams bėgant netenkama daug kaulo, prieš implantavimą tenka atlikti papildomų procedūrų. Todėl implantavimo po danties pašalinimo geriau neatidėlioti.

Kaip vyksta gydymas?

Priklausomai nuo situacijos – geriausia yra implantuoti danties pašalinimo metu arba praėjus 3–4 mėn. po pašalinimo. Dantų implantavimas dažniausiai vyksta dviem etapais.

Pirmasis etapas:

Atliekamas vietinis nuskausminimas ir implantas įsriegiamas į kaulą. Kartais taikoma sedacija, kad pacientas jaustųsi ramus ir atsipalaidavęs. Implantacija – tai preciziška ir švelni chirurginė procedūra. Ji trunka mažiau kaip valandą ir yra gerokai lengviau pakenčiama nei danties traukimas. Po operacijos reikia palaukti, kol implantas visiškai susijungs su kaulu (jei implantuojamas apatinis žandikaulis, įprastai tam prireikia 3, o jei viršutinis – 4 mėnesių). Šiuo laikotarpiu pacientas nėra paliekamas be dantų. Jam pagaminami laikini „dantys“, kurie pagerina funkciją bei estetiką ir leidžia vykti implanto ir kaulo susijungimo procesui.

Antrasis etapas:

Ant implanto, įsriegto į kaulą, tvirtinamas naujas „dantis“. Ypač palankiais atvejais protezuoti nuolatiniais „dantimis“ galima jau po kelių savaičių ar net tą pačią ar kitą dieną po implantavimo.

Kokie svarbiausi dantų implantų pranašumai?

Dantų implantavimas – efektyvus, saugus ir nuspėjamas sprendimas siekiant atstatyti prarastus dantis. Mūsų klinikos pacientai dažniausiai mini šiuos implantų pranašumus:

  • Implantai atrodo ir funkcionuoja visai kaip natūralūs dantys;

  • Pagerėja apetitas ir maisto skonio pojūtis;

  • Pagerėja išvaizda; kramtymas nesukelia diskomforto, nebedirgina dantenų;

  • Pagerėja gyvenimo kokybė, žmonės pasijunta pajaunėję;

  • Kitas itin svarbus pranašumas – sumažėjęs arba visiškai išnykęs kaulo tirpimo procesas, kuris atsiranda netekus dantų.

Ar tai sėkmingas gydymas?

Implantologija – sėkmingas ir gerai ištirtas gydymo būdas. Daugiau kaip 90 proc. šiuolaikinių implantų tarnauja ilgiau kaip 10 metų. Implantai tvirtai laikosi kauliniame audinyje. Tačiau nevalia pamiršti, kad jie reikalauja nuolatinės priežiūros, kaip ir natūralūs dantys. Jei implantai apleidžiami, tai gali sukelti dantenų uždegimą ir kaulo tirpimą. Įprastai pacientams rekomenduojama reguliariai lankytis pas burnos higienistą, kuris nurodo ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantus.

Implantai mūsų klinikoje

Pirmos konsultacijos metu atliksime Jums reikalingus tyrimus, rekomenduosime geriausią gydymo planą, kurį iš karto matysite specialiai „Open Dental“ programos sukurtoje Jūsų burnos vizualizacijoje. „Amicus Dentis“ klinikoje implantavimą atlieka didelę patirtį turintys specialistai. Sriegiami „Straumann“ (Šveicarija), „MegaGen“ (Pietų Korėja) implantai.

Čia gimsta šypsenos... Amicus dentis