Dantų balinimas
Kas yra dantų balinimas?
Dantų balinimas (angl. teeth bleaching) – tai danties spalvos šviesinimas naudojant vandenilio peroksidą, kuris skaldo vidinį danties pigmentą. Šio balinimo nereikėtų painioti su dantų valymu balinamąja pasta ir kitomis panašiomis priemonėmis (angl. teeth whitening), kai tik nuvalomas išorinis pigmentas, bet pats danties audinys netampa baltesnis – jam, geriausiu atveju, suteikiamas pirminis atspalvis, t. y. dantis pasidaro tokios spalvos, kokios jis buvo vos išdygęs.
Kaip balinami dantys? Kaip vyksta visas procesas?
Efektyviausi ir dažniausiai naudojami balinimo būdai: Dantų balinimas namuose. Odontologas nuima dantų atspaudus, pagal juos pagaminamos balinimo kapos. Jos panašios į boksininko kapas, bet yra gerokai plonesnės, o jų išoriniuose paviršiuose sukurti rezervuarai balinamajai medžiagai. Odontologas įteikia pacientui švirkštelius su balinamąja medžiaga, kurią reikia aplikuoti į kapas. Viskas smulkiai nupasakojama. Pacientas apie 3 savaites nešioja kapas po 6–9 valandas (dažniausiai naktį). Pabaigus balinti, kontrolinio vizito metu įvertinamas balinimo efektyvumas. Mūsų klinikoje naudojamas tik „Opalescence“ balinimo gelis. Dantų balinimas klinikoje lazeriu. Odontologas prieš procedūrą nupoliruoja dantis šepetėliu bei pasta arba nupučia juos sodapūte. Dantenos palei dantis apsaugomos jas padengiant apsauginiu geliu. Ant danties aplikuojama didelės koncentracijos peroksido balinamoji medžiaga, ji aktyvuojama lazeriu EPIC Biolase, nuplaunama, procesas kartojamas 2–3 kartus. Visa procedūra trunka 1,5 valandos. Vienos tokios procedūros efektyvumas prilygsta dantų balinimui namuose savaitę.
Koks balinimo efektyvumas?
Balinimui labiau pasiduoda gelsvi, o ne melsvi ar rausvi dantys. Plombos bei vainikėliai niekada nepabąla; Po 3–4 metų pacientas pastebi, jog dantys truputį patamsėjo. Tuomet galima pakartoti balinimą. Pastangos vėl išbalinti iki pageidaujamos spalvos reikalingos jau mažesnės; Pacientams dažniausiai rekomenduojama išbalinti dantis iki šviesiausios gamtoje pasitaikančios dantų spalvos – populiariausio pasaulyje VITA 3D-MASTER dantų spalvų rakto 1M1 spalvos.
Estetinis dantų plombavimas
Kas yra estetinis plombavimas?
Tai gydymo metodas, kai plombinės medžiagos pagalba tik pagražinama arba sukuriama ideali šypsena. Estetinį plombavimą galima taikyti vienam, daliai arba visiems dantimis. Gali būti dengiama dalis danties paviršiaus arba visas.
Kas naudojama estetiniam plombavimui?
Naudojama speciali estetiniam plombavimui sukurta plastiška medžiaga – šviesoje kietėjantis kompozitas. Vieno danties estetinio plombavimo metu dažniausiai naudojami skirtingų savybių 3–6 kompozitai ir kitos medžiagos – tai leidžia sukurti norimus efektus. Taigi plombos gali idealiai atitikti šalia esančių dantų formą, atspalvį ir skaidrumą. Estetinio plombavimo atveju plombos būna išblizginamos iki blizgesio 6 pakopų polyrų sistema bei įvykdžiusia revoliuciją poliravimo pasta „Enamelize“.
Kiek kainuoja estetinis plombavimas?
Estetinis plombavimas – tai menas. Vieno danties kaina svyruoja nuo 119 EUR iki 319 EUR. Kaina priklauso nuo darbo apimties ir pageidaujamo rezultato.
Kaip plomba prilimpa prie danties?
Estetinės plombos prie dantų tvirtinamos naudojant specialius rišiklius. Tai šiuolaikinės technikos pasiekimas. Danties paviršius, prie kurio klijuojama plomba, apdorojamas specialiu skysčiu, kuris danties paviršių padaro šiurkštesnį, tuomet dantis tepamas rišikliu, o vėliau dedami plombos sluoksniai, kol visiškai atkuriama danties forma.
Kuo skiriasi estetinis plombavimas nuo įprastinio?
Įprastinio plombavimo atveju siekiama kokybiškai funkciškai atstatyti karieso pažeistą ertmę. Estetinis plombavimas naudojamas, siekiant gražinti danties padėtį, formą, slepiant spalvos ar kitus defektus. Estetinio plombavimo atveju būna nepastebima danties ir plombos riba.
Estetinės dantų laminatės
Kodėl žmonės gražinasi šypseną laminatėmis?
Šiuolaikiniame pasaulyje graži šypsena yra svarbi. Ji puošia žmogų ir jo gyvenimą. Žmogus, kuris yra laimingas dėl savo šypsenos, daugiau šypsosi, laisviau bendrauja ir labiau pasitiki savimi. Laminatės yra optimaliausias būdas šių laikų odontologijoje sukurti gražius dantis, kurie leidžia žmogui drąsiai šypsotis.
Kas yra keramikos laminatės (venyrai)?
Keraminės laminatės – tai plonas skaidrus keramikos sluoksnis, kuriuo dengiamas priekinis danties paviršius. Tai – tarytum dirbtinis nagas. Laminatėmis dengiamas vienas, keli ar visi dantys. Laminatėmis dažniausiai dengiamas visas danties paviršius. Dengiant visų priekinių dantų paviršių ir kuriamos holivudinės šypsenos. Visgi odontologas Jums nepatars gaminti labai baltų laminačių, rekomenduojama gaminti tokias laminates, kuriomis padengti dantys atrodys naturalūs ir sveiki. Dažnai laminates galima gaminti visiškai negręžiant dantų. Laminatės bėgant laikui visiškai netamsėja. Jos ilgaamžės. Laminatės leidžia išgauti maksimalią estetiką.
Kokiais atvejais rekomenduojamos laminatės?
Laminatės gali pagerinti Jūsų dantų spalvą, paviršiaus tekstūrą, formą ir padėtį. Naudojant laminates, galima labai tiksliai priderinti atspalvį, jei pakitusi tik vieno danties spalva. Laminatės naudojamos atstatant nulūžusius dantis. Laminatėmis galima užpildyti tarpus tarp priekinių dantų. Jei pacientas nepageidauja ortodontinio gydymo, uždėjus laminates, galima atstatyti vientisą, lygų, gražų dantų lanką.
Kas lemia, ar laminatė bus pagaminta kokybiškai ir tarnaus ilgai?
Odontologo bei dantų techniko profesionalumas, tinkamai parinktas gamybos būdas, medžiaga, iš kurios laminatė pagaminta. Mūsų klinikoje „Amicus Dentis“ laminatės yra gaminamos laikantis aukščiausių standartų, naudojant geriausių pasaulio gamintojų medžiagas, naudojant pažangiausius metodus bei bendradarbiaujant su vienais geriausių šalies dantų technikų.
Kokia procedūros eiga?
Pacientas atvyksta konsultacijai. Jos metu gydytojas detaliai išsiaiškina paciento poreikius, atlieka kruopštų ištyrimą, pacientas fotografuojamas. Sudaromas gydymo planas.
Gydytojas kartu su pacientu smulkiai išnagrinėja gydymo planą, numatydamas dantų formą (suderinamumą su paciento veidu, amžiumi, ūgiu), spalvą, dantų balinimo poreikį, reljefo išraiškingumą, skaidrumą, medžiagą, gamybos būdą ir kitus dalykus.
Tuomet užsakomas būsimų laminačių vaizdas, kad jau per kitą vizitą, dar prieš pradedant galutinių laminačių gamybą, pacientas galėtų iš plastiko tarsi pasimatuoti būsimų laminačių vaizdą savo burnoje, įvertinti, kaip jam patiks jo naujoji šypsena (2D bei 3D planavimas).
Pacientui pasiryžus gydytis, per vieną vizitą nuimamas atspaudas laminatėms gaminti, pagal kurį dantų technikas gamins laminates. Jau per kitą vizitą laminatės matuojamos ir cementuojamos.
Kokių būna laminačių? Kuo jos skiriasi vienos nuo kitų?
Laminačių skirstymas yra gana painus. Laminatės skirstomos pagal kelis kriterijus, kurių pagrindiniai yra gamybos būdas bei medžiaga, iš kurios jos yra gaminamos. Gamybos būdai: Frezavimas/ CAD/CAM (kompiuterinės sistemos sukuria būsimų laminačių vaizdą, tuomet jos frezuojamos ). Presavimas (laminatės išliejamos, tuomet supresuojamos). Sluoksniavimas (dantų technikas tapo laminatę tarsi paveikslą sluoksnis po sluosknio). Kiekvienas atvejis individualus, visgi šiuolaikinis optimalus būdas dažnai yra vidinio laminatės sluoksnio frezavimas ar presavimas, o išorinio sluoksniavimas. Taip išgaunamas maksimalus tvirtumo ir estetikos santykis. Sluoksniuotos laminatės yra pačios estetiškiausios. Šiuo metu pagrindinės medžiagos yra šios: Lauko špato keramika (įvairūs gamintojai varžosi tarpusavyje); ličio disilikato keramika (Ivoclar Vivadent gamintojo IPS E.max medžiaga).
Ar reikalingos laikinos laminatės tarp vizitų?
Jei dantis buvo daugiau šlifuotas – reikalingos. Jas gydytojas laikinai suformuoja iš plombos. Ši procedūra įtraukta į laminačių gydymo kainą.
Ar reikia apsilankyti pas odontologą po laminačių cementavimo?
Odontologas Jums paskirs dar vieną vizitą, kad įsitikintų, jog viską atliko sėkmingai ir Jūs patenkintas rezultatu.
Kokios laminačių alternatyvos?
Estetinis plombavimas atliekamas, kai reikia atlikti nedideles dantų korekcijas. Dažniausiai vainikėliai naudojami nusilpusiems, taip pat gydytais šaknų kanalais dantims.
Ar keraminės laminatės tarnauja ilgai?
Laminatės tarnauja daugelį metų, tačiau itin retais atvejais jos gali lūžti arba skilti kaip ir Jūsų nuosavas dantis. Tuomet tenka laminatę pergaminti. Visgi keraminės laminatės turėtų tarnauti dvigubai ilgiau nei estetinės plombos.
Ar tai brangu?
Kokybiškos laminatės reikalauja daug kruopštaus ir nuoširdaus darbo. Tai Jūsų investicija daugeliui metų. Šis gydymo būdas gana brangus.
Norėtumėte dar iš arčiau pajusti kaip šypsenos gimsta mūsų odontologijos klinikoje „Amicus Dentis“?
Peržiūrėkite mūsų puslapio šypsenų galeriją prieš ir po: Darbų pavyzdžiai.
Susipažinkite su mūsų estetinės odontologijos specialiste:
Justina Jakutienė
Čia gimsta šypsenos... Amicus dentis
Jau per kitą vizitą laminatės matuojamos ir cementuojamos.